๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Raise your voice against Israel and everyone who protects these criminals, because we all have that right. The right to freedom, the right to life, and the right to choose. No one has the right to silence us!
 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 ČARANJE ZA UDAJU

Go down 
AutorPoruka
Donaton
Admin
Donaton


Broj komentara : 4495
Join date : 2013-02-15
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

ČARANJE ZA UDAJU Empty
KomentarNaslov komentara: ČARANJE ZA UDAJU   ČARANJE ZA UDAJU EmptySun Sep 17, 2023 7:20 pm

U turskoj magiji postoji na desetine različitih rituala prožeti bajanjem namijenjenih djevojačkoj sreći odnosno tome da se zainteresirana cura uda za muškarca kojeg voli i želi. Svaki od njih je moćan i djelotvoran na svoj način, posebno ukoliko djevojka silno vjeruje u njegov uspjeh. Baje se uglavnom uoči utorka, ili pak na sam utorak, tokom mladog ili punog Mjeseca.

Čim se smrači djevojka uzima granu od bijelog duda, granu od crnog duda, granu od kajsije, glavicu bijelog luka i tri zrna crnog bibera. Sa svime time ona ode do ognjišta to jest vatre pa granama razgrće žeravicu gore-dole govoreći tri puta ovu basmu:

Bejaz dud, bal dud,

samar sali, sali bej,

kako ne može beg

bez crnog bibera i bijelog luka,

tako da ne može taj i taj

bez mene (ovdje djevojka kaže svoje ime).

Zatim na papir djevojka napiše svoje i momkovo ime a onda na njega stavi zrna bibera i glavicu bijelog luka, pa zajedno sa granama, gurne u vatru i ovako kaže:

Bejaz dud, bal dud,

samar sali, sali bej,

kako ne može beg bez crnog bibera i bijelog luka,

tako da ne može taj i taj bez mene.

Kako gori crni biber,

tako i da taj i taj gori za mnom.

Kako gori bijeli luk,

tako da gori i taj i taj za mnom,

sna da nema da zaspi,

nigdje mira i spokoja da ne nađe,

sve dok me ne oženi.

Elzalif amin, veledalin amin.

Nakon svega što je učinila i izgovorila djevojka bez okretanja unazad odlazi leći u postelju.
Na vrh Go down
 
ČARANJE ZA UDAJU
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ČARANJE ZA UDAJU
» Čaranje sa slikama
» Čaranje sa katancima
» Čaranje i bajanje za šesti maj
» Ljubavno čaranje sa otiskom stope

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑ :: LJUBAVNA MAGIJA - LOVE MAGIC-
Idi na: