๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑

HomeKako koristiti ovaj Forum?TražiLista članovaGrupe korisnikaRegistracijaLogin

Share

Klasično neznanje i primitivizan duboko ukorjenjen kod Srba

Go down 
AutorPoruka
Donaton
Admin
Donaton

Broj komentara : 3614
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

Klasično neznanje i primitivizan duboko ukorjenjen kod Srba Empty
KomentarNaslov komentara: Klasično neznanje i primitivizan duboko ukorjenjen kod Srba   Klasično neznanje i primitivizan duboko ukorjenjen kod Srba Icon_minitimeFri Jul 11, 2014 6:37 am

U vezi rasističkih ispada neotesanog ex. drvosječe s Romanije tkz. oficira Luke Dragičević, koji nikad u životu knjige pročitao nije, želimo da proslijedimo par citata i antropološkog proučavanja od Ćiro Truhelka arheolog i historičar:
"Endogamija bila je u bosanskih muslimana tako stroga, da sam ja u svoje vrijeme poznavao desetak begovskih rodova, koji su se ženili samo među sobom i nebi u svoj harem ni za što dovodili djevojke iz rodova izvan ovoga kola, pa bile iz najboljih
kuća. Iz pometnutih razloga su mješoviti brakovi između Osmanlija i bosanskih muslimana bili izvanredno rijetki i bez vidnog učinka na oblikovanje rase."
Endogamija i uz nju haremska klauzura bile su dakle u Bosni najuspješnjija zaštita za očuvanje rasnog elementa, i mislim, da mogu reći, da su rijetke etničke skupine u Europi sačuvale od tuđe natruhe onako čiste kao baš bosanski Bošnjaci. Zasluga je to haremske ekskluzivnosti, koja je i u ovom slučaju očuvala pradjedovska rasna obilježja."
...
"Poznato je, da je između bosanskih muslimana i Osmanlija postojao uvijek neki antagonizam i da su Bošnjaci zazirali od toga, da svoje kćeri udaju za tzv. Turkuše, a taj antagonizam zadobivao je često i opasan politički oblik, te je bio uzrokom pobunama,..."

Klasično neznanje i primitivizan duboko ukorjenjen kod Srba Knjiga10

http://www.klix.ba/vijesti/bih/hag-rasisticki-ispadi-mladicevog-svjedoka-protiv-bosnjaka/140709123
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Klasično neznanje i primitivizan duboko ukorjenjen kod Srba
Na vrh 
Stranica 1/1