๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Raise your voice against Israel and everyone who protects these criminals, because we all have that right. The right to freedom, the right to life, and the right to choose. No one has the right to silence us!
 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Magija zaborava - kako zaboraviti voljenu osobu

Go down 
AutorPoruka
Donaton
Admin
Donaton


Broj komentara : 4491
Join date : 2013-02-15
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

magija - Magija zaborava - kako zaboraviti voljenu osobu Empty
KomentarNaslov komentara: Magija zaborava - kako zaboraviti voljenu osobu   magija - Magija zaborava - kako zaboraviti voljenu osobu EmptyMon Dec 14, 2020 5:12 pm

Vjerovatno da nema osobe koja bar jednom u životu nije bila nesretno zaljubljena ili ostavljena, nakon čega se njen život na jedno kraće ili duže vrijeme pretvorio u očajavanje i tugovanje. Od davnina se zna kako ljubavna bol može biti izrazito jakog intenziteta pa da čovjek umre usred nje, što je uostalom nedavno potvrdila zvanična medicina nazvavši to sindrom slomljenog srca.

U našem narodu takvo stanje se nekada nazivalo verem - "teška bolest koja se sveže od kahara, brige i nevolje". Izrazi kao: verem, veremi, overemio, svez'o verem i pritisnuo ga verem su narodski nazivi za bolest koja nije organska nego je tegoba od koje boluje duša. Stoga se među bosanskim narodom tradicionalno govorilo:" u veremu boluje duša a od rahatluka raste".

Inače, verem je turski naziv za biljku koja je na našim prostorima poznata kao divlja metvica. Od verem trave kuhao se čaj koji su uglavnom pile nesretno zaljubljene djevojke. Uz navedeni čaj preporučivalo se tužnoj djevojci da svaki dan ode do rijeke ili potoka pa da vuče krpu niz vodu i uz vodu govoreći: "O moja vodo, draga moja vodo, da ti znaš kako je meni?", što bi rezultiralo time da joj voda ubrzo odnese verem i vrati mir u srcu.

U ljubavnoj magiji, pored opisa obreda za privlačenje željene osobe, postoje i oni koji su namjenjeni ostavljenima ili razočaranim, kako bi im pomogli da što prije zaliječe ranjeno srce i nastave sa svojim životom. Za ovu priliku odabrao sam neke od njih.

Među jačim ritualima ljubavnog zaborava jeste i ovaj za koji vam je potrebna jedna crvena i jedna crna svijeća. U Venerin sat prvo treba pripaliti crvenu, a zatim i onu crnu. Poluglasno, gledajući crnu svijeću, treba željeti svom snagom svojih misli zaboravljanje, tražeći pomoć slijedećim riječima:

Kao što će se ovaj plamen ugasiti i nestati,
tako neka nestanu i osjećaji koje još uvijek imam!

Na kraju Venerinog sata crna svijeća ostaje zapaljena, dok se crvena svijeća okrene naopako i ugasi pritiskanjem od neki okrugli metalni predmet. Tek nakon toga gasi se i crna svijeća, a obje bacaju preko lijevog ramena na nekom pustom mjestu u toku sljedećih sat vremena.

Za sljedeći ritual potrebni su vam sedam puščanih metaka i sedam kolačića, najbolje mafina. Prvog petka u mjesecu, u šest sati, ujutro ili predvečer, idite sa njima u vrt i zakopajte ih u zemlju. Nakon toga, iznad tog mjesta zapalite svijeću i recite: "Sveti Kuzma i sveti Damjanu, učinite da zaboravim toga i toga, svoju bivšu ljubav, i neka se on (ili ona) maknu iz mog života." Ovu rečenicu ponavljajte tačno sedam minuta i bivša ljubav će nestati sa vašeg puta za sedam dana. Svijeća neka ostane gorjeti dok se sama ne ugasi, a nakon toga je bacite u smeće.

Ukoliko živite blizu mora onda svakako možete poduzeti ovaj ritual. Uzmite fotografiju osobe koju volite, a želite zaboraviti, i položite je na crveni papir. Potom po njoj kapniti tri kapi ocata ili sirćeta, govoreći sljedeće riječi: "Baš kako će ocat izgorjeti, tako sam ja volio i tebe zaboravio". Odmah nakon toga fotografiju umotajte u crveni papir i odnesite na plažu te je bacite u more, poklanjajući svoju ljubavnu patnju boginji Jemanji.

Nakon svakog opisanog rituala dobro je poduzeti i ovaj, koji je inače namjenjen vraćanju životne snage i sreće, pa ga mogu svi koristiti, bilo da su nesretno zaljubljeni ili nisu. U noći punog Mjeseca operite glavu toplom vodom u koju ste stavili devet zrna krupne soli. Tom prilikom neka vam se voda sa glave salijeva u kantu koju ste podmetnuli ispod svog lica.Nakon toga, izađite napolje, u svoj vrt, te tamo izlijte vodu na travu govoreći: “Izlazi, izlazi; od sada će u mom životu vladati samo sreća.”

U bosanskoj magijskoj tradiciji stare stravarke preporučuju onim ostavljenim ili nesretno zaljubljenim da odu na mezarje i sa nekog nišana ostružu malo praha kojeg onda sipaju u čašu vode i popiju. Za tu svrhu može poslužiti i prah ostrugan sa bogumilskog stećka. Nakon što ispiju vodu u njima će, navodno, ubrzo prestati tugovanje za voljenom osobom. Isto tako, kada djevojka zna da neki mladić, kojeg ona neće, puno pati za njom, ona može da mu olakša tugovanje i ubrza postupak zaborava.

Na mladi petak, rano ujutro prije izlaska Sunca, djevojka ode do izvora koji je na onoj strani svijeta gdje je Meka, pa se skine na golo i tri puta sa objema rukama zagrabi vode iz bunara i prebaci preko svoje glave govoreći:

Ja ne perem lišce svoje,
već perem ljubav onome što gine za mnom,
veledalin amin od Boga amin!

Za ovaj ritual stravarke kažu da je jako dobar i svaka ona djevojka koja ga napravi, da bi olakšala muku nevoljenom srcu, zaradila je veliki sevap kod Boga.

Raif Esmerović
Na vrh Go down
 
Magija zaborava - kako zaboraviti voljenu osobu
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Magija zaborava - kako zaboraviti voljenu osobu
» Kako se skida crna magija
» LJUBAVNA MAGIJA - kako natjerati željenu osobu da dođe
» PRIVUĆI ILI OTJERATI OD SEBE VOLJENU OSOBU
» KAKO MAGIJOM ZABORAVITI BIVŠU LJUBAV

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑ :: ๑۩۞۩๑ BALKANSKA MAGIJA ๑۩۞۩๑-
Idi na: