๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Raise your voice against Israel and everyone who protects these criminals, because we all have that right. The right to freedom, the right to life, and the right to choose. No one has the right to silence us!
 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Jeste li empat i koje vrste – 10 tipova visoko osjetljivih ljudi

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Jasminka

Jasminka


Broj komentara : 1575
Join date : 2013-04-01
Age : 40
Mjesto : Između sna i jave

Jeste li empat i koje vrste – 10 tipova visoko osjetljivih ljudi Empty
KomentarNaslov komentara: Jeste li empat i koje vrste – 10 tipova visoko osjetljivih ljudi   Jeste li empat i koje vrste – 10 tipova visoko osjetljivih ljudi EmptyTue May 25, 2021 3:03 pm

Osnaženi ste osjetljivošću? Zvuči čudno, zar ne? Na neki način ironično i kontradiktorno. Kako možete biti osnaženi nečim tako mekim, suptilnim i nježnim, u svijetu punom tvrdih, nadmoćnih i glasnih ljudi? Većina nas empata biva gaženo i iskorištavano.

Ali mi imamo tajnu. Duboko u sebi, ispod vela naše maske, mi čuvamo nešto mirno, ali snažno. Naši darovi ne dominiraju i ne ugnjetavaju ljude, ali to ne umanjuje njihovu snagu ili korisnost.

Ako ništa drugo, naši moćni, ali suptilni darovi dugoročno nam jako koriste, dopuštajući nam da sakupimo emocionalnu, psihičku i fizičku informaciju iz našeg okruženja koja je često nedostupna prosječnom, nereceptivnom umu.

Iako ne možemo biti nasilnici, koristiti silu, možemo iscjeljivati, voditi, štititi i duboko razumjeti živote ljudi oko nas. U biti, možemo prikupiti goleme količine znanja. A kako kažu, znanje je moć. Ukoliko želite otkriti jeste li empat i koja ste vrsta empata, nastavite čitati.

Empatija može imati brojne pozitivne strane, ali ona također može pridonijeti tjeskobi, zbunjenosti i dezorijentiranosti. To je razlog zašto je važno staviti ime na svako pojedinačno iskustvo, kako bi bolje razumjeli sebe i prepoznali to u drugima, koji imaju iste sposobnosti kao i mi. Iz tog razloga, sastavila sam popis i mali opis svake pojedine vrste empata – kada steknete razumijevanje o tome ko ste, kakve darove posjedujete u životu, biti ćete u mogućnosti započeti put involucije.

10 vrsta empata


Spoznajni empat

(„Claircognizant“ – clair = jasnoća; cognizant = prepoznavanje, poznavanje, priznanje; dakle „jasna spoznaja“ ili „saznanje“)

To se obično definira kao sposobnost osobe da jednostavno zna kako nešto treba učiniti, zna je li nešto istina ili zabluda, bez ikakve osnove u logici ili bez ikakvog razloga. Ovaj tip empata će samo “znati” kada je nešto ispravno učiniti ili ne ili kada neko laže ili nešto skriva.

Emocionalno receptivni empat

Većina empata su emocionalno osjetljivi i mogu fizički i emocionalno osjetiti emocije drugih ljudi i prije nego što ih oni izraze.

Fizički receptivni empat

Mnogi empati su također fizički osjetljivi na tuđe bolesti i tjelesne bolove. To se često manifestira u njihovom vlastitom tijelu, a može biti osobito korisna vještina kod iscjeljivanja.


Fauna empat

Ova vrsta empata može čuti, osjetiti životinje i komunicirati sa životinjama.

Flora empat

Ova vrsta empata može komunicirati s biljkama, posjeduje sposobnost primanja fizičkih i emocionalnih signala.

Geomantijski empat

Geomantijski empat može pročitati energiju i prenosi signale na zemlju. Većina takvih empata osjeća/predviđa prirodne katastrofe prije nego se pojave.

Medij empat

Ova vrsta empata može vidjeti, čuti, osjetiti (ili kombinacija tih elemenata) duše preminulih.

Psihometrijski empat

To se manifestira kao sposobnost primanja informacija, energije i dojmova od fizičkih objekata, na primjer – fotografija, odjeće, nakita, pribora, itd.

Prekognitivni empat

Ova vrsta empata može osjetiti pojavu, događaje ili situacije prije nego što se zapravo manifestiraju. To se obično manifestira u snovima ili kao fizičke/emocionalne senzacije, na primjer: strah, anksioznost ili uzbuđenje.

Telepatski empat

Sposobnost čitanja nečijih misli je glavna karakteristika telepatskih empata.

Biti empat može biti teško i zbunjujuće, ali sa sviješću o svojim darovima i sposobnostima, možete ih poboljšati i koristiti ih kako bi vodili, iscjeljivali i štitili sebe i ljude koje

Fata od zlata, Bosniak, Delisia, Beba and Noris like this post

Na vrh Go down
Delisia

Delisia


Broj komentara : 573
Join date : 2013-09-15
Mjesto : BiH

Jeste li empat i koje vrste – 10 tipova visoko osjetljivih ljudi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Jeste li empat i koje vrste – 10 tipova visoko osjetljivih ljudi   Jeste li empat i koje vrste – 10 tipova visoko osjetljivih ljudi EmptyWed May 26, 2021 5:57 am

Mislim da sam empat.
Ne zbog ovoga teksta (koji samo potvrđuje neke moje spoznaje) već i senzibilnosti koju imam oduvijek.

Beba and Noris like this post

Na vrh Go down
 
Jeste li empat i koje vrste – 10 tipova visoko osjetljivih ljudi
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Četiri vrste penisa
» 8 istina koje vam mogu promijeniti život
» Trava koje se plaše vještice
» Ljudi rođeni na đavolji dan
» Ljudi rođeni na đavolji dan

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑ :: PRIČAONICA: DIO ZA ČLANOVE FORUMA - TOPIC FOR MEMBERS-
Idi na: