๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Raise your voice against Israel and everyone who protects these criminals, because we all have that right. The right to freedom, the right to life, and the right to choose. No one has the right to silence us!
 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 ŠTA SE RADI NA MLADI PETAK

Go down 
AutorPoruka
Donaton
Admin
Donaton


Broj komentara : 4493
Join date : 2013-02-15
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

ŠTA SE RADI NA MLADI PETAK Empty
KomentarNaslov komentara: ŠTA SE RADI NA MLADI PETAK   ŠTA SE RADI NA MLADI PETAK EmptySun Feb 04, 2024 5:59 pm

Prvi petak koji dođe nakon mjesečeve mijene naziva se mladi petak. O njemu, kao i o mladoj nedjelji, u našem narodu postoji na desetine magijskih vjerovanja. Navodno, od sviju dana u mjesecu najviše se čara i baje na mladi petak i to u zoru ili prije sunčeva izlaska. Kada kome treba zapis od hodže za zdravlje i napredak kuće ide po njega mladim petkom. Ako treba nekoga opčiniti i zavesti onda se na mladi petak tajno propusti između dva ljubavna zapisa, koja se nakon toga spoje.


PRIZIVANJE SREĆE I NOVCA

Na mladi petak dobro je skinuti se na golo i pomokriti na tri strane te reći: Kako god ovaj Mjesec mlad bio, tako se moja sreća pomladila!

Na mladi petak poprska se novčanik sa malo mokraće govoreći: Kako ja ne mogao biti bez pišanja, tako ovaj novčanik ne mogao biti bez puno para!


LJUBAVNA ČARANJA

Na mladi petak uzme se bijeli grah i po tri vlasi sa jednog i drugog pazuha i između nogu (stidne dlake), skine se na golo pa se tako baci grah i ovih devet vlasi u vatru i kaže : “Kako ovaj grah pucketo , tako i ona ( on ) za mnom pucketala.”

Ako je momak zavolio curu a ona za njega i ne haje neka stane gol pod odžak i imenom zazove djevojku koju voli i onda mu se ona na vratima javi. Tako neka uradi uoči mladoga petka.

Da momak bude sretan u ljubavi i brzo se oženi on na mladi petak prije izlaska Sunca izađe u dvorište, neka se tamo skine do gola tijela i kaže: “Kako god ja ovdje gol stajao i širom po nebu gledao, tako širom djevojke za mnom gledale!” Onda neka se okrene i uhvati za mošnje pa neka kaže: “Kako god moja jaja bila tvrda, tako i moja žena bila dobra gazdarica!”

Cijeli tekst pročitajte na ovom linku: https://esmerovic.com/sta-se-radi-na-mladi-petak/
Na vrh Go down
 
ŠTA SE RADI NA MLADI PETAK
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» MLADI MJESEČE, DAJ MI PUNO NOVCA!
» ŠTA SE RADI NA MLADU NEDJELJU
» Suočite se sa osobom koja vam radi magiju na jednostavan način
» Suočite se sa osobom koja vam radi magiju na jednostavan način

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑ :: NOVI TEKSTOVI O MAGIJI-
Idi na: